KOOLI TANTSUJUHT JA TEATRITANTSUÕPETAJA

KOOLI TANTSUJUHT JA TEATRITANTSUÕPETAJA

Märt Agu on tantsuõpetaja ja koreograaf, kes õpib ise oma õpilastelt iga päev mida neile homme õpetada. Armastab üle kõige siin maailmas tantsimist ja oma koeri, keda tal on lausa kolm. Teeb tantsupidusid, teatrit ja nalja. Kui igav hakkab, siis reisib maailmas ringi, muidu aga õpetab tantsu.


KOOLI MUUSIKAJUHT JA LAULUÕPETAJA

KOOLI MUUSIKAJUHT JA LAULUÕPETAJA

Kelli Uustani õppis Tallinna 21. Koolis muusika eriklassis õp. Lydia Rahula juures, G.Otsa nim. Muusikakoolis ja Muusikaakadeemias. 2003 lõpetas Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia muusikateatri eriala magistriprogrammi. Otsa koolist alates on kirjutanud ise muusikat ja tekste - suurimaks saavutuseks kaks aastat järjest, ehk 1991 ja 1992 võidetud U. Naissoo nim. noorte heliloojate konkursi Grand Prix ja heliloojate konkursi Via Baltica 3. koht Riias 1993. aastal. 

Laulutekste on Kelli kirjutanud mitmetele nimekatele eesti artistidele ja tõlkinud inglise keelde Ardo Ran Varrese ja Toomas Suumani muusikali “Arabella ja Taaniel”. Mahukamateks tõlketöödeks eesti keelde on muusikali “Chess” tõlge koos Mart Sanderiga ja muusikalide “Sugar” ja “High School Musical” laulude tõlge. Kellil on seljataga pikk koostöö Mart Sanderi ja Bel Etage orkestriga, kellega on ilmunud 4 plaati - “Five Fifteen” (anti välja Inglismaal ja kuulutati 2006.a. jaanuaris Londoni päevalehe Evening Standardi poolt nädala jazzalbumiks), “Nüüd Lendame!”, “The Fink Album” ja saksakeelne “Deutsche Swingmusik 1939-1945”. 2007 valmis ka Bel Etage DVD kahe kontserdi ja ühe saksakeelse lühifilmiga. 2016 andis koos Marko Matvere ja Swing'n Joy Orchestraga välja CD/DVD “Eternally” Charlie Chaplini loomingust. 2019 andis välja autoriplaadi “Coming Out - all about nuance”.

Kelli on mänginud väga mitmetes muusikalides ja draamaetendustes nii Eestis kui Inglismaal - “Väike õuduste pood” (Eesti Draamateater), “Vampiirid”, “No, no Nanette”, “Hüljatud”, “Oliver”, “Hull Sinu Järele”, “Georg”, “Pipi Pikksukk” (Smithbridge Production), “Grease”, “Romeo ja Julia” ning “Shrek” (Eesti Riiklik Nukuteater)  “Chicago” (Comedy Productions), “The Bakers Wife”, “The importance of being Ernest”, “The Promise” (London, RAM), “PipiNukiPuhh” ja “Mees La Manchast (RO Estonia)”. Üks tipphetki Londoni õpingute ajal oli laulda taustavokaali Sir Elton Johnile tema heategevuskontserdil Covent Gardenis 2002. aasta detsembris. 

Kelli on bigbandí GLAMBAND asutajaliige ja solist. Koos Aivar Vassiljevi Acoustic Bandiga on tal ilmunud autoriplaat "Kuni Pöördub Tuul". On aastaid korraldanud koos Aivar Vassiljeviga ka rahvusvahelist “Viimsi Happy Jazz” festivali. 

 


NÄITLEMISE ÕPETAJA

Maria Peterson on lõpetanud 2003 asstal Eesti Humnaitaarinstituudi näitlejameisterlikkkuse eriala, 2008-2010 õppis Eesti Muusika ja Teatriakadeemia lavakusntikooi magistriõppes. Töötanud aastast 2002 Theatrumis näitleja ja lavastajana, esinenud külalisena nii lavastaja kui näitlejana ka Eesti Draamateatris, Viljandi Ugalas ja Eesti Noorsooteatris.

Maria on aastast 1998 Vanalinna Hariduskollegiumi Teatrikooli õpetaja ja alates 2017 Teatrikooli juhataja.

On saanud mitmeid nominatsioone teatri aastaauhindade züriidelt ja aastal 2009 parima naisnäitleja auhinna.

Momendil täiendab end Tallinna Ülikoolis, õppides eripedagoogikat.

NÄITLEMISE ÕPETAJA

Alissija-Elisabet Jevtjukova

Alissija sai seotuks teatriga läbi pöörase eksperimendi „Aasta täis draamat“, kus aasta jooksul oli ta tööülesandeks vaadata kõik eesti kutselised uuslavastused, mida kogunes 220 tükki. Kogemus sidus teda oma rikkaliku mängu potentsiaaliga ning Alissija siirdus õppima lavastajaks Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemiasse. 

Nüüdseks toimetab ta vabakutselise lavastaja, etenduskunstnikuna, teatriringijuhina, laagrikasvataja ning õpetajana. 

„Kunst ja areng on minu lemmikmängud, mis mind ennast elama panevad ja minu hinge toidavad. Tahan õpitut jagada maailmaga ja selles interaktsioonis püsida ise alati juurdeõppimises.“

 

KLAVERIÕPETAJA

Elina Vassiljeva on klaveriõpetaja ja kontsertmeister. Elina alustas klaverimänguga Tartu I muusikakoolis Eve Tankleri juures, jätkates seejärel muusikaõpinguid Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis Kadri Leivategija juhendamisel. 2021.aastal omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi prof  Peep Lassmanni käe all ning 2023.aastal sai magistrantuuri prof Helin Kapteni juures saateklassi erialal. Ta teeb palju koostööd erinevate lauljatega. 2023.aastast võib Elina näha kontsertidel esinemas üle Eesti koos tenoriga Germán Gholami Torres-Pardo. Samuti omandas ta barokkmuusikat: basso continuo ja klavessiinimängu. Mängib ta barokkansamblis “The Revalers” ja tegeleb aaria retsitatiividega.
Elina on alati tundnud huvi laste õpetamise vastu. Juba õpingute ajal hakkas ta tegelema noorte õpilaste saavutustega klaverimängus. Samuti hakkas ta andma eratunde ning veetma rohkem aega koos lastega. Elina arvab, et klaverimäng on ikkagi mäng, seega tema klaveritunnid toimuvad mängulises vormis. Kõige tähtis on laste soov õppida klaverit mängima. Uusi teadmisi on alati lihtsam omandada, kui tund on huvitav ja lõbus. Lapse naeratus tõstab tema tuju, inspireerib teda uusi muusika ülesandeid anda ja järgmised tunde läbi viia. Alates 2022. aastast õpetab Elina klaverimängu Avatud koolis ja 2023.aastast on ta klaveriõpetaja Muusikalikoolis.

KOOLI DIREKTOR JA KLAVERIÕPETAJA

KOOLI DIREKTOR JA KLAVERIÕPETAJA

Katre Kõrts on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia klaveriõpetaja ja klaverisaatja eriala 1995. aastal, sama eriala lõpetanud ka cum laude H. Elleri nim Tartu Muusikakoolis 1991. 

1997-2002 töötas teatris "Vanemuine" ooperi-, opereti- ja muusikalikontsertmeistrina ning Eesti Muusikaakadeemia Tartu filiaalis üldklaveri lektorina. Erialaselt täiendanud end korduvalt Itaalias ja õppinud 2001-2002 Latina Konservatooriumis ooperikontsertmeistri erialal. 

Töötanud 1991-1997 klaveriõpetajana Keila Muusikakoolis, 2007-2012 Rocca al Mare Muusikakoolis ja Arsise Kellade Koolis. 2007-2015 töötas Gustav Adolfi Muusikakoolis klaveriõpetajana, tegev- ja õppejuhina 2012-2015. Aastatel 2007-2019 töötas Tallinna Ülikoolis klaveriõpetuse lektorina.

Muusikalikooli looja, direktor ja klaveriõpetaja aastast 2016.

Alates 2012. aasta suvest korraldab ja viib läbi Rannapungerja Muusikalaagreid.


SOOLOLAULUÕPETAJA

Meelis Kesperi on dirigent, laulja ja klahvpillimängija. Ta on lõpetanud Heino Elleri nimelise Muusikakooli kooridirigeerimise ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimise erialal - lisaerialaks vokaalpedagoogika. Ta on õppinud pop/jazz klaverit Georg Otsa nimelises Muusikakoolis ja pop/jazz laulmise erialal Tallinna Muusika- ja Balletikoolis. Ta on teinud taustalauljana koostööd erinevate artistidega (Rita Ray, Anett, Jüri Pootsmann, Eleryn Tiit, Robert Linna jt.). Meelis oli ka Eesti otsib superstaari viimases ehk 9. hooajas. Igapäevaselt töötab Meelis erinevate kooride ning artistidega ja täiendab ennast regulaarselt vokaalpedagoogika valdkonnas. 2024. aasta sügisest võib Meelist näha Vanemuise teatrilavadel uues muusikalis ''Kinky boots''


KOOLI NÄITEJUHT JA  NÄITLEMISE ÕPETAJA

KOOLI NÄITEJUHT JA NÄITLEMISE ÕPETAJA

Reeda Toots on vabakutseline lavastaja ja koorijuht.

Ta on lõpetanud 1984. a TRK lavakunstikateedri näitleja erialal ja 2014. a Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia teatripedagoogika MA. Aastatel 1999-2002 täiendas ta end Põhjamaade Teatriakadeemias.

Reeda on töötanud Rakvere Teatris näitlejana 1984-1994 ning alates 1994. aastast vabakutselisena Tallinnas. Töötanud 2004-2007 Nukuteatris muusikajuhina ning 2000-2009 Nukuteatri Noortestuudio juhina.

Reedat on tunnustatud Eesti Teatrillidu aasta parima lastelavastuse lavastaja auhinnaga „Sipsik“ Nukuteatris 1996. a ning aasta parima muusikalavastuse lavastaja nominatsiooniga „It’s Getting So Dark“ (Helena Tulve kammerooper).

On alates 2010. aastast tegutseva NUKU koori looja ja dirigent ning alates 2013. aastast ka kammernaiskoor Lu dirigent.

2012. aastal pälvis Reeda Itaalias Riva Del Garda rahvusvahelisel koorikonkursil NUKU kooriga parima dirigendi tiitli.

Muusikalikoolis on näitlemise õpetaja alates 2017. aasta sügisest.

„Muusikal tõi mind teatri juurde, see oli imedemaailm, kus ilusad ja head näitlejad jutustasid lugusid nii hästi lauldes ja tantsides. Muusikal oli mu lapseea esimene tõeline ja mõõtmatu suur teatrivaimustus. Nii ma siis nüüd siin koolis olengi :)“ 

STEPPTANTSU ÕPETAJA

Sirli Kriis-Kalm endast: minu tee tantsumaailmas algas 3. aastaselt. 

2001.a. lõpetasin põhikooli Tallinna Balletikoolis
2004. a. lõpetasin gümnaasiumi Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi
2007. a. lõpetasin Tallinna Ülikooli koreograafia eriala BA
2013. a. lõpetasin Tartu Ülikooli kultuurikorralduse eriala MA

Kõigist tantsudest kõige rohkem armastan swingtantse ja stepptantsu, mida olen õppinud Tantsutrupis MODUS 25 aastat. Olen mõlema stiiliga väga palju esinenud ja võistelnud ning viimased 19. aastat neid õpetanud nii lastele kui täiskasvanutele. Mulle meeldib väga tantsides improviseerida ja ennast hästi tunda. Stepptants pakub selleks võimalusi küllaga.

Moto: Olgu olukord kui halb tahes - tants teeb alati kõik heaks!